5 būdai namuose išvalyti kilimą

5 būdai namuose išvalyti kilimą

Kilimas ant grindų atrodo gaivus, švarus ir patrauklus, jei juo rūpinamės reguliariai, o ne tik ypatingomis progomis. Galime rinktis iš įvairių metodų. Paaiškiname, kaip namuose valyti kilimą ir kuo pašalinti nešvarumus ar sunkiai įveikiamas dėmes. Daugeliui iš mūsų taip pat aktualus klausimas, kaip išplauti kilimą namų metodais ir kaip dažnai tai daryti – ar užtenka kilimą išplauti kartą per kelerius metus, ar jį reikia plauti bent kartą per metus?

Kaip valyti kilimą?

Kilimas yra patraukli interjero puošmena, jei ji yra švari. Pagrindas – reguliarus siurbimas, kurio dėka kilimas išliks šviežias, o nešvarumai ir dulkės nepateks į gilesnius sluoksnius. Be to, toks sistemingas kilimų valymas sumažina erzinančių dėmių riziką. Geriausia siurbti kartą per savaitę, naudojant specialų kilimų šepetėlį. O jei ši veikla mums nelabai patinka, galime pasitelkti valymo robotą (t.y. automatinį dulkių siurblį) – šių įrenginių įsigijimo kainos tampa vis labiau prieinamos. Kilimui valyti galite naudoti specialius paruoštus preparatus iš parduotuvės, tačiau daugeliu atvejų mums padės produktai, kuriuos turime namuose.

Kilimų valymas – nuo ​​ko pradėti?

Prieš pradėdami plauti kilimą, labai kruopščiai išsiurbkite jį tradiciniu dulkių siurbliu. Verta naudoti vadinamąjį kryžminiu metodu, t.y., iš pradžių valykite kilimą dulkių siurbliu viena kryptimi, o tada pakartokite valymą, judindami šepetį 90 laipsnių kampu. Kartais prieš plaunant kilimus reikia juos iškratyti. Dėl to, jei kilimai bus labai nešvarūs, pasieksime geresnių plovimo rezultatų.

Kaip šlapiai valyti kilimą? Rankų plovimui paruoškite kempinę indams plauti ir dubenį su vandeniu. Į jį galime įpilti, pavyzdžiui, jau paruošto preparato (ant jo pakuotės nurodytos atitinkamos vandens ir produkto proporcijos). Šiek tiek sudrėkinta putomis kempinėle nuvalykite viso kilimo paviršių. Tada paliekame išdžiūti – per tiek laiko kilimu negalima vaikščioti. Galiausiai išsiurbiame kilimą. Kilimą taip pat galite plauti naudodami specialų plovimo dulkių siurblį.

Kaip dažnai reikia skalbti kilimus, pirmiausia priklauso nuo to, kaip intensyviai jie naudojami. Be to, tai daryti reikėtų dažniau, kai namuose yra mažų vaikų (tada daug lengviau netyčia susitepti) ir kai turime augintinių. Tokiu atveju kilimą gali tekti plauti kartą per šešis mėnesius, tačiau dažniausiai tai daroma kas 12-18 mėnesių.

Kaip atnaujinti kilimą namuose?

Kaip ir anksčiau – pirmiausia išsiurbkite kilimą. Tada naudokite atitinkamą preparatą – pavyzdžiui, gatavą produktą iš parduotuvės. Ypač populiarus yra sausas agentas. Pabarstykite juo ant kilimo ir po nurodyto laiko (nurodyto ant pakuotės) išsiurbkite. Taip pat galime patys pasigaminti efektyvius sauso kilimų valymo miltelius, kurie bus daug pigesni. Jam paruošti reikia 4-5 šaukštų muilo dribsnių ir 1,5-2 puodelių bulvių krakmolo. Gautu mišiniu tolygiai pabarstykite kilimą ir palikite apie 30 min. Jei norime, kad jis veiktų efektyviau ir prasiskverbtų giliau, kilimo paviršių lengvai nuvalome ranka. Galiausiai jums vėl reikės dulkių siurblio, kad pašalintumėte visus miltelius.

Kilimo valymas soda – kaip greitai atsikratyti nemalonaus kvapo?

Pigi namų gynimo priemonė kilimams valyti yra kepimo soda. Juo pabarstome kilimus. Naudojant smulkaus tinklelio sietelį, jis bus tolygesnis. Palikite kepimo sodą ant kilimo maždaug 1-2 valandas ir tada išsiurbkite. Šio metodo privalumas – soda ne tik atgaivins kilimą, bet ir neutralizuos nemalonius kvapus. Todėl, kai turime naminių gyvūnėlių, rekomenduojama naudoti kepimo soda.

Kilimų valymas nuo nešvarumų

Kaip valyti labiau nešvarų kilimą naudojant namų gynimo priemones? Tokį kilimą galime išvalyti, pavyzdžiui, paruošdami tirpalą, susidedantį iš 250 ml acto, 2 šaukštų druskos ir 500 ml vandens. Viską gerai išmaišyti, supilti į buteliuką su difuzoriumi ir purkšti ant kilimo paviršiaus. Tada laukiame, kol išdžius. Paskutinis žingsnis yra siurbimas.

Kilimo valymas nuo riebalų, kavos, arbatos ir vyno dėmių

Pagrindinė taisyklė – veikti kuo greičiau, nes šviežias dėmes pašalinti lengviau. Norėdami pašalinti riebias dėmes nuo kilimo, pavyzdžiui, nuo majonezo ar sviesto, naudokite ekstrahavimo benziną. Nuo tokių dėmių gali padėti ir druskos bei salicilo spirito tirpalas (santykiu 1:4). Kitas būdas pašalinti riebias dėmes – pabarstyti jas bulvių miltais, kurie per kelias valandas turėtų ištirpinti riebalus. Kiti taip pat rekomenduoja riebalų ar aliejaus dėmę nuplauti drėgna kempinėle, užtepti nedidelį sluoksnį skutimosi kremo ir palikti išdžiūti. Tada tiesiog nuvalykite vietą drėgna kempine. Pirmiausia kavos ir arbatos dėmes nusausinkite popieriniu rankšluosčiu ir nuplaukite muiluotu vandeniu arba indų plovikliu. Kai kurių nuomone, šioje situacijoje mineralinis vanduo bus veiksmingesnis nuo dėmės nei įprastas vanduo iš čiaupo. Kaip pašalinti raudonojo vyno dėmę? Geriausia greitai nusausinti popieriniu rankšluosčiu, pabarstyti druska ir palikti kelioms valandoms. Savo ruožtu daugumos vaisių sulčių paliktas dėmes reikėtų įtrinti citrinos sultimis, o nešvarumus pašalinti šiltame vandenyje suvilgyta kempine.