Atstumas tarp virtuvės spintelių

Atstumas tarp virtuvės spintelių

Planuodami virtuvės išplanavimą, vadovaudamiesi ergonomikos principais, įsitikinkite, kad visa reikalinga įranga yra arti vienas kito. To dėka užtikrinsime darbo komfortą ir sumažinsime atstumus, kuriuos būtina įveikti atliekant įvairias su patiekalų ruošimu susijusias veiklas. Tokią virtuvę taip pat lengviau ir greičiau išvalyti, kad ji kasdien atrodytų gražiai ir švariai.

Zonos virtuvėje

Nepriklausomai nuo to, virtuvė didelė ar maža, kiekviena virtuvė turi keletą darbo zonų, kurios yra susijusios su joje nuolat vykdoma veikla. Pirmoji yra zona, kurioje saugome su esamais poreikiais ir atsargomis susijusius produktus. Su juo susiję prietaisai yra šaldytuvas ir šaldiklis. Kartais šalia virtuvės planuojamas ir sandėliukas. Kita zona yra indų plovimas, todėl čia yra kriauklė ir vis dažniau indaplovė. Taip pat jums reikės tinkamos virtuvės spintelės kriauklei. Paskutinėje zonoje, t.y., kur šildome perdirbtą maistą, mums reikia kaitlentės (viryklės), orkaitės ar mikrobangų krosnelės. Tokiu būdu atliekami darbai išdėstomi vadinamaisiais darbinis trikampis, kurio viršūnės yra svarbiausia įranga, tai yra šaldytuvas, kriauklė ir kaitlentė. Darbiniame trikampyje atstumai tarp įrangos turi būti:

  • 120-210 cm – atstumas tarp šaldytuvo ir kriauklės,
  • 120-270 cm – atstumas tarp šaldytuvo ir viryklės,
  • 90 arba 120-210 cm – atstumas tarp kriauklės ir viryklės.

Taip pat labai svarbu numatyti pakankamai ilgas stalviršio dalis kartu su virtuvės spintelių serija – apatine ir viršutine – pritaikyta mūsų poreikiams.

Tinkamos formos virtuvės baldai

Priklausomai nuo virtuvės dydžio ir kambario formos, virtuvės baldai gali būti statomi tiesia linija arba, pavyzdžiui, L arba U formos. Didelėse, erdviose virtuvėse galima suplanuoti ir sala.

Virtuvė viena eilė

Tai laikoma mažiausiai praktiška ir funkcionaliausia, nes negalime įrenginių išdėstyti trikampyje. Tačiau jie turi būti išdėstyti teisinga tvarka. Šis sprendimas dažniausiai naudojamas mažose virtuvėse. Jis puikiai tinka ir atvirų erdvių interjeruose, nes sujungtuose kambariuose – pavyzdžiui, virtuvėje ir svetainėje – sukuria daugiau erdvės įspūdį.

L formos virtuvės išdėstymas

Tai labai populiarus variantas. Dėl tokio virtuvės spintelių ir įrangos išdėstymo nėra problemų išlaikyti darbinį trikampį. Taip pat galime įdomiai įrengti virtuvę, derindami ją su valgomuoju ar svetaine. Įsitikinkite, kad kampe yra tinkamos apatinės virtuvės spintelės. Siekiant kuo efektyviau išnaudoti talpą, tokio tipo spintelėse yra sukamos lentynos arba ištraukiami ir sulankstomi krepšeliai.

www.abra-meble.pl, kuchnia narozna gardena grey 240x300 lakierowana

U formos virtuvė

Norėdami naudoti tokį išdėstymą, turime turėti gana didelę virtuvę. Puikiai dera stačiakampėje patalpoje, puikiai atitinka ergonomiško darbo trikampio reikalavimus. Dvi ilgesnės ir viena trumpesnė sienelės leidžia zonas išdėstyti arti viena kitos, o tai užtikrina patogų judėjimą tarp jų, be nereikalingo šurmulio.

Virtuvė su sala

Specialistai siūlo tokį sprendimą naudoti ne mažesnėje nei 15 m2 virtuvėje. Mažiausia virtuvės sala užima maždaug 1 m2 ploto. Didesnėms virtuvės saloms (su daugiau įrangos ir dėl to funkcionalesnės) reikia 25 m2 patalpos.

Atstumai tarp spintelių horizontaliai ir vertikaliai

Jei ant grindų statomų virtuvės spintelių standartinis gylis yra 60 cm ir jos yra viena priešais kitą (pavyzdžiui, U formos išdėstymu), rekomenduojamas atstumas tarp jų yra 120 cm. Tai leis vienu metu atidaryti abiejų spintų duris. Esant poreikiui – dėl virtuvės dydžio – šį atstumą galima sumažinti iki 90–100 cm. Apatinėse spintelėse yra reguliuojamo aukščio kojelės, kurių dėka stalviršį galima pastatyti tokiame aukštyje, kuris pritaikytas dažniausiai virtuvėje dirbančio žmogaus ūgiui. Norint patogiai ruošti maistą, virtuvės stalviršis turi būti 10-15 cm žemiau vartotojo sulenktos alkūnės. Pagrindinių spintelių gylis paprastai yra 56 cm. Taip yra dėl to, kad už jų turi tilpti vandens ir nuotekų vamzdžiai bei elektros jungtys. Be to, kad netyčia ant stalviršio išsilieję skysčiai nenuvarvėtų spintelių fasadais, jos turi būti šiek tiek seklesnės (apie 2 cm) nei virtuvės prekystalio gylis. Virtuvės spintelių plotis 15, 30, 40, 45, 60, 80, 90, 100 cm.

Kaip priderinti apatinę spintelę ir jos dydį prie kriauklės tipo? Jo dydžiui, be abejo, turi įtakos planuojamos pirkti kriauklės tipas. Jei tai bus vieno dubenio kriauklės spintelė, ji turi būti 40 arba 50 cm pločio. Savo ruožtu, pusantro dubenėlio kriauklei skirta spintelė negali būti mažesnė nei 60 cm, o dviejų dubenių – 80 cm. Tačiau tipinė kampinė kriauklės spintelė yra 90 arba 135 cm pločio.

Atstumas tarp virtuvės stalviršio ir pakabinamų spintelių paprastai yra 60 cm. Standartinis viršutinių spintelių gylis tiesiai virš stalviršio yra 32-34 cm, o aukštis - 72 cm. Tačiau vis dažniau pakabinamos virtuvės spintelės montuojamos iki lubų. Taip įrengtos virtuvės atrodo įspūdingai, o kartu įgyjame daug erdvės plėtrai, pavyzdžiui, ten patalpindami rečiau naudojamą virtuvės įrangą.

Virtuvės gartraukiai, kaip ir pakabinamos spintelės, taip pat turėtų būti atitinkamame aukštyje – dažniausiai 60-70 cm virš kaitlentės. Mažoje virtuvėje populiarus sprendimas – absorberį montuoti po pakabinama spintele. Rinkoje yra ir ant stovinčios spintelės montuojamų ir nuo stalviršio ištraukiamų gartraukių, tačiau tai gana brangūs sprendimai.

Jei turime svetainę, sujungtą su virtuve, kurioje planuojame statyti virtuvę su sala, tai ji turi būti išdėstyta mažiausiai 90 cm atstumu nuo spintelių. Priešingu atveju jis nebus patogus naudoti.

Praktiniai patarimai

Savo virtuvę galime surinkti patys naudodami jau paruoštus elementus iš tam tikros gamintojų pateiktos dizaino linijos, kad jie puikiai derėtų vienas prie kito. Tai visų tipų stovinčios ir pakabinamos standartinių matmenų spintelės. Taip pat yra paruoštų įmontuotų rinkinių, parduodamų su konkrečiu stalviršiu, tačiau dažniau jį tenka pirkti atskirai. Tai turi pranašumą, kad jo medžiagą, storį ir spalvas galima derinti prie mūsų suplanuoto išdėstymo. Galima rinktis ir pagal užsakymą pagamintus baldus – tai brangiausias variantas, tačiau leidžia išnaudoti kiekvieną virtuvės kampelį.

Nepriklausomai nuo to, kurį variantą pasirinksime, verta apsilankyti svetainėje https://merkury.lt, virtuvės kategorijoje. Ten rasite ne tik virtuvės inspiracijų, virtuvės baldų komplektų, kriauklių spintelių, bet ir įdomaus reikalingos virtuvės įrangos pasiūlos, įskaitant: virtuvės maišytuvai ir virtuvės kriauklės.

Projektuodami nepamirškime atstumų, kurių turėtume laikytis tarp pagrindinių prietaisų (šaldytuvo, kriauklės ir kaitlentės) bei tarp spintelių, kurios atsuktos viena į kitą (turime turėti galimybę patogiai atidaryti jų dureles). Norint efektyviai paruošti patiekalus, svarbūs ir atstumai tarp viršutinės ir apatinės spintelių eilių bei stalviršio išdėstymas aukštyje, pritaikytame virtuvėje dirbančio žmogaus ūgiui.