Kaip pasidaryti drabužių spinta?

Kaip pasidaryti drabužių spinta?

Savarankiškai suprojektuota ir pagaminta spinta bus ne tik pritaikyta mūsų poreikiams, bet ir kur kas pigesnė. O svarbiausia – pasidaryti drabužių spintą nėra taip sunku. Tačiau tam reikia gerai pasiruošti. Mes parodome, kaip pasidaryti spintą su stumdomomis ir varstomosiomis durimis.

Sukurkite drabužių spintą keliais žingsniais

Kaip pasidaryti drabužių spinta? Pagrindas yra geras planas. Pirmiausia reikia nustatyti, kur ji bus ir kas joje bus laikoma, ar tai bus įmontuota, ar laisvai pastatoma spinta ir kaip bus atidaromos durys. Taip bus lengviau susitvarkyti kambarį ir optimaliai pritaikyti spintą bei kitus baldus pagal mūsų poreikius.

1 žingsnis - nustatome matmenis

Nustatykite spintos plotį, aukštį ir gylį. Pirmasis matmuo, t.y. spintos plotis, priklauso nuo to, kiek turime laisvos vietos viduje, o įmontuotos spintos atveju - tai atstumas tarp šoninių sienelių. Kitas matmuo – aukštis. Miegamajame, didesnėje salėje ir rūbinėje dažniausiai iki lubų statoma spinta. Dėl to galime maksimaliai padidinti drabužių spintai skirtą erdvę ir ji yra didelė. Ir paskutinis parametras – gylis. Standartinės spintos – įskaitant svetainės ir jaunimo spintas – yra maždaug 60 cm gylio. Tačiau miegamojo ir prieškambario spintos gali būti ir gilesnės (90 cm), jei šiose patalpose turime pakankamai vietos ir tokio tipo spintose planuojame laikyti, pavyzdžiui, žieminius paltus ir striukes, sportinę ar turistinę įrangą.

Nustačius spintos matmenis gulsčiuku patikrinkite, ar grindys lygios. Jei jos nelygus ir aukščio skirtumas per visą spintos plotį didesnis nei vienas centimetras, spinta turėtų būti pastatyta ant reguliuojamų kojelių.

2 žingsnis – projektavimas

Kaip pasidaryti spintą su stumdomomis durimis ir spintą su atverčiamomis durimis? Padarykite spintos brėžinį ir pridėkite atskirus jos elementus – lentynas, stalčius, krepšelius, strypus. Kurdami spintos interjerą pritaikykite jį savo poreikiams. Geriausia šiame etape numatyti, kokia bus kiekvienos lentynos paskirtis. Jei ant jų dedami sunkūs daiktai, juos reikia sutvirtinti, pavyzdžiui, kampiniais laikikliais. Be lentynų, apsvarstykite pilnai ištraukiamus stalčius, kurių dėka lengvai pasieksite juose saugomus daiktus. Be to, atminkite, kad bėgiai su pakabomis palaidinėms, švarkams, marškiniams ir švarkams turi būti maždaug 100 cm aukščio; o paltams ir ilgoms suknelėms – apie 150 cm. Tokiame aukštyje pakabinti drabužiai nesiglamžys. Jei norite maksimaliai išnaudoti baldo erdvę, suplanuokite pantografą – nuleistą strypą su rankena, ant kurios aukštai galima pakabinti sezoninius ar retai naudojamus daiktus.

Be to, jei spinta turi stumdomas duris, suprojektuokite durų plotį taip, kad galėtumėte patogiai pasiekti kiekvieną spintos dalį (iš kairės arba iš dešinės). Taip pat nepamirškite palikti pakankamai vietos kreiptuvams – joms sumontuoti reikia maždaug 10 cm, priklausomai nuo durų varčios storio.

3 žingsnis - rėmo ir fasadų pasirinkimas

Spintos korpusai dažniausiai gaminami iš faneruotos medžio drožlių plokštės, kurios yra įvairių spalvų. Sparnai, kaip ir korpusai, taip pat gali būti pagaminti iš jo. Dažniausiai jie apdailinami natūraliu lukštu (faneeru), laku arba akrilo danga. Fasadai taip pat pagaminti iš HDF plokščių, dekoratyvinių plokščių ir apsauginio stiklo. Todėl kurdami garderobą turite daugybę sprendimų, kad jos išvaizda geriausiai derėtų prie kitų kambario baldų.

4 žingsnis – spintos surinkimas

Kaip pasidaryti įmontuotą stumdomą spintą? Prieš pradėdami montuoti spintą, naudodamiesi lygiu patikrinkite, ar įdubos sienelės yra tiesios. Esant dideliems nelygumams, geriausia papildomai pastatyti vertikalią sienelę iš baldinės lentos. Pritvirtinkite lentą prie įdubos galinės sienelės ir prie grindų bei lubų. Atlikite tai naudodami metalinius kampus ir kaiščius (medinėms grindims naudokite medvaržčius). Priklausomai nuo to, kaip suprojektavote spintą ir lentynų plotį, pastatykite ir sumontuokite sieną iš baldų lentos, kuri sudarys vertikalią pertvarą spintos viduje. Jei turite plačią spintą, turėsite įrengti kitą vertikalią pertvarą. Tada pereiname prie elementų, tokių kaip lentynos ir stalčiai, surinkimo. Lentynos gali būti tvirtinamos naudojant kampinius laikiklius (metalinius arba plastikinius) arba kaiščius, įkištus į anksčiau išgręžtas skylutes vertikaliose sienose. Pirmasis variantas sustiprina spintelės konstrukciją ir stabilizuoja vertikalią pertvarą. Antrame tirpale naudojami kaiščiai gali būti mediniai arba metaliniai. Tada prisukite kreipiklius ant spintos vidaus šoninių sienelių ir įstatykite stalčius. Tada prie šoninių sienelių pritvirtinkite laikiklius, kad palaikytų metalinį pakabos strypą.

Kaip pasidaryti laisvai stovinčią spintą? Laisvai pastatomos spintos surinkimas skiriasi nuo įmontuojamos spintos tuo, kad jos viršų ir apačią taip pat turite pagaminti iš baldinės lentos. Norėdami sujungti šiuos elementus su šoninėmis sienelėmis, galite pasirinkti medinius kaiščius arba ekscentrines baldų jungtis.

5 žingsnis - stumdomų durų montavimas

Stumdoma spinta turi bent du sparnus, kad būtų lengva patekti į baldo vidų. Todėl kiekvieną kreiptuvą turi sudaryti du bėgiai. Jei grindys yra gerai lygios, galite tiesiai prie jų pritvirtinti kreipiklius (jei reikia išlyginti nelygumus, naudokite grindjuostes). Kai kurioms sistemoms reikalingas viršutinis vadovas. Jo ašis turi būti tiksliai virš apatinio kreiptuvo (kitaip lapai bus pasvirę arba jų nebus galima pajudinti). Tada ant sparnų kampų montuojate važiuojančius ratus (ritinukus). Padėkite paruoštą varčią ant bėgio ir patikrinkite, ar ji juda tolygiai ir be pasipriešinimo. Jei reikia, galite reguliuoti ratų padėtį ant sparno.

6 žingsnis - varstomų durų montavimas

Norint spintoje sumontuoti varstomas duris, reikia atitinkamų baldų vyrių. Verta pirkti tuos, kurie leidžia pakoreguoti sparno padėtį. Viršutinį ir apatinį vyrius prisukite prie varčios. Pridedate duris prie spintelės sienos, kurioje jos turi būti sumontuotos, ir prisukite abu vyrius. Jūs darote tą patį kitoje pusėje. Galiausiai patikrinate, ar durys tinkamai užsidaro ir, jei reikia, pakoreguojate durų vyrių padėtį.

„Pasidaryk pats“ drabužių spinta – santrauka

Rankų darbo spinta reikalauja labai tiksliai išmatuoti atskirus jos elementus, atsižvelgiant į grindų ir galbūt lubų nelygumus – ypač jei planuojame modelį su stumdomomis durimis į visą patalpos aukštį. Tai labai palengvins tolesnį surinkimą ir užtikrins patogų spintelės naudojimą. Jei neturite patirties šiuo klausimu, peržiūrėkite internetinius vadovėlius, jų yra daug. Dėl to tikrai galėsite patys pasidaryti drabužių spintą.